Kitap Yazmak Mı İstiyorsunuz?

Kitap yazmak artık birçok insanın hayali. Ve bu hayali gerçekleştirmek de çok kolay. İkinci Adam Yayınları her yazara, her bütçeye hitap ediyor. Kitap çıkarma-roman yazmak, kitap basımı-şiir yazmak, kitap yayınlamak-hikaye kitabı yazmak, her türlü kitaba çeşitli alternatifli yayın paketleri sunuyorlar.

Kitap yazma için ne yapmak gerekiyor, bizi bu konuda biraz bilgilendirseniz?

Kitap basımı için hayal gücünü kullanmak gerekiyor, kitap yazma için kişinin belli bir zaman ayırması gerekiyor, kitap çıkarmak için kişinin bazen kendisini adaması gerekiyor. Kitap basımı bazılarının bir yılını alıyor, kitap bazılarının bir ayını alıyor. Kitap yazmak isteyenlerin bize göre bir de bol bol kitap okumaları gerekiyor.

Kitap yazmak, yazar olmak anlamına gelir mi?

Kitap yazmak, kitap bastırmak, kitap çıkarmak kişiyi yazar yapar mı? Bu çok sık sorulan bir soru. Bir insan kendisini yazar olarak görüyorsa, yazabiliyorsa, kendisini bu işe adamışsa elbette ki yazar olarak anılabilir. İnsanların yazar olduklarına biraz kendileri, biraz da toplum karar verebilir. Bir şiir kitabı yazarak da yazar olarak elbette ki anılabilirsiniz.

Kitap çıkarmak için en uygun yer neresidir?

Kimisi için odasıdır, kimisi için çalışma masası, kimisi için sık gittiği bir kafedir. Herkes için değişir bu da, kitap basımı, yüksek bir konsantre gerektirir, nerede daha iyi konsantre olabiliyorsanız orada kitap yazma için çalışabilirsiniz.

Kitap çıkarma ile ilgili İkinci Adam Yayınları’nı arayıp bilgi alanlar oluyor mu?

Kitap basımı ile ilgili arayanlar elbette ki oluyor, fakat kitap yazmak ile ilgili size söylediğimiz gibi söyleyebileceğimiz çok da fazla bir şey yok. Kitap yazmak için herkesin yolunun, tarzının farklı olduğunu düşünüyorsunuz. Kitaplarını yazdıktan sonra biz her konuda yardımcı olabiliriz kendilerine. Add a comment