Neden İkinci Adam Yayınları?

Kitap çıkarmak & Kitap Bastırmak & Kitap Yayınlamak

Kitap Yayınlamak / Kitap Çıkarmak / Neden Biz?

Kitap yayınlama sürecinde İkinci Adam Yayınları’nı seçmeniz için o kadar çok sebep var ki…

Kitap basımı öncesinde kitap yayınlama sürecine geçmeden önce editöryel hizmete en fazla ağırlık veren, en iyi editörlerle çalışan yayınevlerinden biri biziz. Yayınevimize kitap çıkarmak için yoğun bir talep bulunduğundan kitap yayınlamasürecinde özenle seçilmiş 11 farklı editör ile çalışıyoruz.

Kitap çıkarmak üzere sözleşme yapmamızın ardından sözleşmedeki kitap basımı adedi biter bitmez ödemenizi hesabınıza nakit olarak gerçekleştiriyoruz.

Kitap çıkarmak için başvuru yapılan, sektörde hemen hemen hiç satılmayan şiir kitaplarında bile fark yaratabiliyoruz.

Kitap yayını gerçekleştirmek, kitap yayınlamak üzere sözleşme yapan yazarlarımız için sektördeki hiçbir yayınevinin yapmadığı ve yapamayacağı kadar çok yatırım yapıyoruz. Kitap bastırmak, kitap çıkarmak için yayınevimize giderek artan başvuruların gerçekleşmesi yatırımlarımızın bir sonucu olarak görüyoruz.

Kitap basımı gerçekleşirken kitaplarınızı en kaliteli kitap kâğıdına basıyoruz. Sizler de kitap yayınlama sürecinde kitap kapaklarının ve iç sayfa kalitesini, renk ve kâğıt kalitesini yayınevimizden ya da kitabevlerinden alacağınız kitaplarımızı inceleyerek anlayabilirsiniz.

Yayınevimizde kitap bastırmak için karar verdiğinizde, kitap yayınlama sürecinin tamamlanması ile birlikte İkinci Adam Kültür adlı kafemizde dilediğiniz zaman imza günü etkinliği yapma hakkını elde edersiniz. Bizim dışımızda sektördeki hiçbir yayınevinin kitap çıkarmak isteyen yazarlara böyle bir hizmeti bulunmamaktadır.

Kitap yayınlama sürecinde gelecek vaat eden çok önemli isimleri, birçok genç ve başarılı yazarı keşfedip edebiyat dünyasına kazandırma becerisine sahip sektördeki tek yayınevi biziz. Kitap çıkarmak, kitap bastırmak, kitap yayınlamakile ilgili tüm çalışmalarda profesyonelleşmiş bir yayıneviyiz.

Kitap çıkarmak için yayınevimize başvuran yazarlar arasında Türkiye’nin en büyük yayınevlerine sayısız yazarımız transfer oldu. Kitap yayınlamak için bizimle çalışan İkinci Adam Yayınları yazarları Türkiye’nin en büyük yayınevlerine transfer olma konusunda diğer yayınevlerine çok büyük bir fark atmış durumdalar. Bunda kitap basımı ve kitap yayını amacıyla yaptığımız yatırımların önemi olduğu kadar, İkinci Adam Yayınları markasının bilinirliği ve tüm dikkatleri üzerine çeken çalışmaları da etkin bir rol oynuyor. Kitap çıkarmak, kitap bastırmak ile yetinmek istemeyen kitap yayınlama sürecinin tadını almak isteyen yazarlar İkinci Adam Yayınları’nı tercih etmeye devam ediyor.

Kitap yayınlama çalışmalarımız, projelerimiz hiç bitmiyor, hızımız hiç kesilmiyor. İkinci Adam Yayınları adlı Youtube sayfamızda kitap yayınlama sürecine giren yazarlarımızın kitap çıkarma sürecinden sonra röportajlarını yayınlıyor, yazarlarımıza çok özel videolar çekiyoruz. Bugüne dek hiçbir yayınevinin yayınlamadığı kadar çok video yayını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Kitap yayını gerçekleşen, kitap basımı için sözleşme imzalayan, kitap çıkarmak için anlaştığımız yazarlarımızın da bilinirliğini sağlamak amacıyla Edebiyat Habercisi adlı dergimiz ve Gazete Onsekiz adlı gazetelerimiz bulunmaktadır. Kitap yayınlama işlemi ile birlikte hem gazetemizde hem de dergimizde kitap basımı tamamlanan yazarlarımızın ve kitaplarının tanıtımını gerçekleştiriyoruz.

Kitap yayınlamak üzere araştırma yapanların görebileceği üzere artık sadece kitap yayını yapan bir yayınevi değiliz, güçlü bir oluşumuz.

Kitap basımının gerçekleşmesinin ardından kitap yayınlama sürecinde kitabınızın tanıtım bültenini Türkiye’deki tüm kitapçılara ve dağıtım şirketlerine ulaştırabiliyoruz.

Zoru, hatta imkânsızı başarmak için buradayız. Kitap çıkarmak isteyen yazarlara, kitap yayınlatmak üzere araştırma yapanlara, bizi tanıyanların söyleyeceği söz muhtemelen şudur; Çok zor bir sektör olan edebiyat dünyasında kitap yayınıyapıp bir şeyler başarabilecekseniz bilin ki, bunu ancak İkinci Adam Yayınları ile başarabilirsiniz.

Sistem sebebiyle, Türkiye’de kitap okuma oranının azlığı da düşünüldüğünde her yazarı başarılı kılmamız mümkün olmasa da; kitap basımıve kitap yayınlama sürecinde başarılı yazarlar ortaya çıkarma oranında neredeyse rakipsiziz. Kitap çıkarmak isteyen yazarların kitap yayınlamak isteyen yazarların, kitap bastırmak için araştırma yapan yazarların ilk tercihi olmaya devam ediyoruz.

Kitap yayınlamak, kitap bastırmak, kitap çıkarmak süreçlerinde ancak çok güçlü bir yayınevinin verebileceği hizmetleri sunuyoruz. Kitap yayını gerçekleşen yazarlarımızın başarısı için özel çaba sarf ederken, aynı zamanda kitap basımıgerçekleşip başarılı olan yazarlarımıza destek olmayı da sürdürüyor, birçok yazarımızı klasik yayıncılığa geçirerek bir daha tek bir kuruş ödeme yapmadan ücretsiz olarak telifli çalışabilme olanağı sağlıyoruz. Kitap çıkarmak üzere başvuru yapan yazarların başarılı olma oranı en yüksek olan yayınevi olurken, kitap yayınlama sürecinde başarılı olan çok sayıda yazarın kitap basımını ücretsiz yayınlamaya devam ediyoruz.

Kitap yayınlamak üzere bizimle çalışan yazarlarımızın birçoğunu artık yalnızca kitap okuyan kitleler değil, kitap basımıyapan büyük ve küçük birçok yayınevleri de takip ediyorlar ve kitap yayını başarılı olan yazarlarımıza transfer tekliflerinde bulunuyorlar.

Sosyal medyayı çok yoğun ve aktif bir şekilde kullanıyoruz. Diğer yayınevlerinde kitap yayınlamak üzere anlaşan, kitap yayınıgerçekleşen, kitap çıkarmak için sözleşme imzalayan yazarların paylaşımı sosyal mecralarda yalnızca bir kez yapılırken bazen bir kez bile yapılmazken, İkinci Adam Yayınları’ndan kitap basımı gerçekleştiren kitap yayını sürecine giren yazarların kitapları sosyal mecralarda defalarca kez paylaşılır.

Kitap yayınlamak üzere sözleşme yaptığımız yazarların kitap basımı gerçekleştikten sonra Belediyelere, Kültür Bakanlığına ve bazı özel kuruluşlara da toplu kitap satışı gerçekleştirebiliyoruz.

Kitap yayınlamak isteyen yazarlarımız açısından büyük bir avantaja sahibiz. D&R, Remzi Kitabevi gibi büyük kitabevleriyle birebir çalışabilen kitap yayını gerçekleştiren destekli yayıncılık alanındaki 1-2 yayınevinden biriyiz.

Kitap yayınlamak isteyen öğretmenlerin, öğretim görevlilerinin, kitap basımı için araştırma yapan öğrencilerin tercih ettiği ve çok yakından takip ettikleri yayıneviyiz. Çocuk kitapları yayınlanan yazarlarımıza SEV Koleji, TED Koleji, Küçük Prens Anaokulu gibi kurumsal okullarda imza günleri ve söyleşiler düzenleyebilecek enerjiye de sahibiz.

Kitap yayınlamak üzere sözleşme yaptığımız kitap yayınını gerçekleştirdiğimiz yazarlarımız için özenle seçilmiş 11 farklı editörle ve işinin ehli 2 üniversitenin grafik tasarım bölümünü birincilikle bitirmiş profesyonel tasarımcıya sahip olan sektördeki tek yayıneviyiz.

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?
Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!